Vinařství

Pěstování vinné révy na Litoměřicku sahá přibližně až do roku 1057. Již ve středověku byly Litoměřice hned druhým největším vinařským městem v Čechách. V katastru byste tou dobou našli 400 ha vinic, které byly všude v jejich okolí, včetně liběšických strání. Na tuto tradici navazuje i naše vinařství, které leží na úpatí hory Sedlo v nádherné krajině Českého středohoří.

Naše víno

Po akvizici původních malých vinic, které se v Horních Chobolicích již nacházely, jsme se vydali cestou jejich radikální obnovy a rekultivace: celou plochu jsme rozšířili o 8 hektarů a vysázeli nové odrůdy. 

Naše vína můžete ochutnat přímo na místě anebo si je objednat domů. Můžete je také přidat k vaší rezervaci pobytu.

Naše víno

Ochutnat u nás můžete

Ročník 2022: SEKT (brut / demi-sec), Ryzlink rýnský, Rulandské modré klaret (polosladké / polosuché / suché), Rulandské modré rosé (polosladké)

Ročníky 2017/2018: MOPR, Ryzlink Rýnský, Chardonnay, Pinot Gris, Pinot Gris Orange, Pinot Noir, Dornfelder, Don Pinot

Ceník 2023
Ochutnat u nás můžete

Co dalšího plánujeme

V srpnu 2024 plánujeme zahájit provoz vinárny, která se nachází v bývalým statku z XVIII. století. Zde se můžete těšit na nezapomenutelné zážitky v podobě degustací na míru.

Velká stodola vedle vinárny bude potom ideálním místem pro posezení s přáteli, rodinou nebo třeba na firemní akci, při které ochutnáte naše vína a posilníte se místními lahůdkami.

Co dalšího plánujeme
Zpět nahoru