Vinařství

Pěstování vinné révy na Litoměřicku sahá přibližně až do roku 1057. Již ve středověku byly Litoměřice hned druhým největším vinařským městem v Čechách. V katastru byste tou dobou našli 400 ha vinic, které byly všude v jejich okolí, včetně liběšických strání. Na tuto tradici navazuje i naše vinařství, které leží na úpatí hory Sedlo v nádherné krajině Českého středohoří.

Naše víno

Po akvizici původních malých vinic, které se v Horních Chobolicích již nacházely, jsme se vydali cestou jejich radikální obnovy a rekultivace. Celou plochu vinic jsme rozšířili o 10 hektarů a vysázeli nové odrůdy. Naší prioritou je jednoznačně nejvyšší kvalita, a proto plánujeme opět nabízet vlastní vína až za pár let.

Zatím ale můžete ochutnat, anebo si u nás zakoupit, vína archivní, a to přímo na místě nebo si je přidat k vaší rezervaci pobytu.

Naše víno

Co dalšího plánujeme

V září 2022 plánujeme zahájit poslední etapu rekonstrukce bývalého statku z XVIII. století. Bude se zde nacházet vinárna a vy se můžete těšit na nezapomenutelné zážitky v podobě degustací na míru.

Velká stodola ihned vedle vinárny bude ideálním místem pro posezení s přáteli, rodinou nebo třeba na firemní akci, při které ochutnáte naše vína a posilníte se místními lahůdkami.

Co dalšího plánujeme

Ochutnat u nás můžete

MOPR
Ryzlink Rýnský
Chardonnay
Pinot Gris
Pinot Gris Orange
Pinot Noir
Dornfelder
Don Pinot

Ceník 2022
Ochutnat u nás můžete
Zpět nahoru