Ubytování

Horní Chobolice

S degustací vína a návštěvou našeho vinařství v Horních Chobolicích můžete spojit i pobyt v přírodě a ubytovat se v malebné chaloupce, kterou jsme pro vás připravili. Chalupa k pronájmu poskytuje ubytování pro 8 osob ve 2 ložnicích.

Spánek je zde hluboký jako les a ráno se vzbudíte plni energie a sil s touhou zažít další zážitky, které máte na dosah ruky.

Pokud jste milovníci spánku pod širým nebem, ve stanu nebo třeba jezdíte po světe karavanem, jsme zde připravili útulný plácek i pro vás.

REZERVOVAT UBYTOVÁNÍ
Horní Chobolice

Kam v Horních Chobolicích

Nejblíže chalupě je hora Sedlo, která je právem považována za chrám přírody. Pěšky jste pod jejím kopcem za 15 minut a na její vrcholek, který se tyčí v nadmořské výšce 726 m se podíváte za celkem akceptovatelnou hodinku.

Po cestě nahoru potkáte, u nás téměř ojedinělou, tmavě šedou čedičovou horninu trachybazalt, která utváří místní skály. Při troše představivosti vám budou připadat, jako malá skalní města, která jsou v našich vulkanických horninách ojedinělá.

Když budete mít štěstí a na vrchol Sedla se vydáte v červnu nebo v červenci, učaruje vám bylina hvězdnice alpská s modrofialovými kvítky a žlutým středem. I ta je v našich končinách naprosto ojedinělá.

Sedlo je čtvrtou nevyšší horou Českého středohoří a celý jeho vrchol o rozloze 42,2 ha je chráněn jako národní přírodní rezervace Sedlo v CHKO České středohoří. Důvodem této ochrany jsou zbytky původních listnatých lesů se vzácnou květenou. Ten výhled je k nezaplacení, to vám zaručujeme.

Pracujeme i na dalším zvelebování Horních Chobolic.

TIPY NA VÝLET

Zážitky na míru přímo pro vás

Jak asi vše popsané v předešlých řádcích napovídá, naším cílem je vidět, zažít, zkusit, ochutnat a přespat, a to ve všech zmíněných končinách. Nemusíte být jen na jednom místě, můžete cestovat.

Zajímáte se spíše o víno nebo byste chtěli strávit pátek ve městě a o víkendu odpočívat v přírodě, nasávat energii a kochat se okolními výhledy? Již brzy si u nás budete moci objednat pobyt přímo na míru. Zatím nás sledujte, aby vám nic neuniklo. 

Zpět nahoru