Ubytování

Horní Chobolice

S degustací vína a návštěvou našeho vinařství v Horních Chobolicích můžete spojit i pobyt v přírodě a ubytovat se v malebné chaloupce, kterou jsme pro vás připravili. Chalupa k pronájmu poskytuje ubytování pro 8 osob ve 2 ložnicích.

Spánek je zde hluboký jako les a ráno se vzbudíte plni energie a sil s touhou zažít další zážitky, které máte na dosah ruky.

Pokud jste milovníci spánku pod širým nebem, ve stanu nebo třeba jezdíte po světe karavanem, jsme zde připravili útulný plácek i pro vás.

REZERVOVAT UBYTOVÁNÍ
Horní Chobolice

Kam v Horních Chobolicích

Nejblíže chalupě je hora Sedlo, která je právem považována za chrám přírody. Pěšky jste pod jejím kopcem za 15 minut a na její vrcholek, který se tyčí v nadmořské výšce 726 m se podíváte za celkem akceptovatelnou hodinku.

Po cestě nahoru potkáte, u nás téměř ojedinělou, tmavě šedou čedičovou horninu trachybazalt, která utváří místní skály. Při troše představivosti vám budou připadat, jako malá skalní města, která jsou v našich vulkanických horninách ojedinělá.

Když budete mít štěstí a na vrchol Sedla se vydáte v červnu nebo v červenci, učaruje vám bylina hvězdnice alpská s modrofialovými kvítky a žlutým středem. I ta je v našich končinách naprosto ojedinělá.

Sedlo je čtvrtou nevyšší horou Českého středohoří a celý jeho vrchol o rozloze 42,2 ha je chráněn jako národní přírodní rezervace Sedlo v CHKO České středohoří. Důvodem této ochrany jsou zbytky původních listnatých lesů se vzácnou květenou. Ten výhled je k nezaplacení, to vám zaručujeme.

Pracujeme i na dalším zvelebování Horních Chobolic, takže časem se zde podíváte do bažantnice nebo na vodní kaskády s romantickým altánkem.

Příbram pod Bukovou horou

Vesnice dlouhá snad jako řeka. Vždycky, když už si myslíte, že za zatáčkou musí končit, překvapí vás dalšími malebnými domky a hospodářstvím, kde chovají kozy, ovce, krávy nebo koně. A nebo vše najednou.

Po cestě k Bukové hoře pro vás, kousek od místa, kde se prohání koně, rekonstruujeme chaloupku. Pohádkovou chaloupku. Stodola, která stojí hned vedle už má svou rekonstrukci za sebou a troufáme si říci, že vážně povedenou.

Toužíte po přespání zde? Když ještě chvilinku vydržíte, budete mít o to větší radost. Zatím se můžete těšit a podívat se, co za zajímavosti najdete v okolí. 

VÍCE INFORMACÍ
Příbram pod Bukovou horou

Kam v Příbrami a okolí Bukové hory

V Příbrami pramení Bobří potok, který tvoří Bobří vodopád v romantickém údolí s názvem Bobří soutěska. Celé údolí je zarostlé mohutným lesem a najdete zde mnoho vzácných květin i živočichů. Je to krása, která opravdu stojí za to vidět. Její křehkost podtrhuje i fakt, že jde o přírodní památkovou rezervaci. Buďte tedy opravdu opatrní a ohleduplní.

Sama Buková hora je v podstatě tefritová homole, která byla osázena buky, duby a jehličnatými stromy. Je to ta s tím vysílačem a její vrchol leží 683 m. n. m.

Cesta, která vede po modré značce západním svahem Bukové hory z Malého Března, je zároveň cestou po historii zdejších zaniklých obcí: Vitína, Velkých Stínek, Staré Homole a Načiny.

Výhled, který vás z Bukové hory čeká, je jeden z těch, které vám zůstanou v paměti už napořád. Není tedy náhodou, že se sem nechal vyvézt například i císař Josef II.

Zážitky na míru přímo pro vás

Jak asi vše popsané v předešlých řádcích napovídá, naším cílem je vidět, zažít, zkusit, ochutnat a přespat, a to ve všech zmíněných končinách. Nemusíte být jen na jednom místě, můžete cestovat.

Zajímáte se spíše o víno nebo byste chtěli strávit pátek ve městě a o víkendu odpočívat v přírodě, nasávat energii a kochat se okolními výhledy? Již brzy si u nás budete moci objednat pobyt přímo na míru. Zatím nás sledujte, aby vám nic neuniklo. 

Zpět nahoru